HR-Analytics en HR-Metrics voor datagedreven HR

5-daagse opleiding | Klassikaal, online of incompany

Steeds meer organisaties maken serieus werk van HR-Analytics. Gespecialiseerde HR-professionals op het terrein van HR-Analytics en HR-analisten gaan als gevolg hiervan deel uitmaken van het HR-team. Als (aankomend) HR-Analytics specialist of HR-analist ben je een belangrijke spil in de organisatie. Je helpt HR-professionals en het management om beslissingen op personeelsgebied te onderbouwen met data. Je gebruikt interne en externe informatiebronnen, en onderzoek, en haalt er nieuwe inzichten en kansen uit voor de organisatie. De basis hiervoor leg je in deze 5-daagse opleiding.

Een uitgebreide training die in de volle breedte ingaat op HR-Analytics. Van het schonen en analyseren van data tot het op de meest effectieve manier presenteren van data. Beginnend met het stellen van de juiste business vragen. Deze training is een aanrader, goede locatie, Irma is een inspirerende docent en de samenstelling van de groep nodigde uit om van elkaar te leren

Liesbeth Lammerts
Controller HRM

Doelgroep

De opleiding is bedoeld voor iedereen die een organisatie klaar wil maken om datagedreven te gaan werken, die zelf data wil kunnen analyseren of aan de slag wil als HR-analist of HR-analytics translator. Daarnaast is de cursus ook bedoeld voor een ieder die werkzaam is binnen HR-control en HR-reporting en zijn/haar vaardigheden wil verbeteren.

Na het deelnemen aan deze training kunnen aanvullende masterclasses worden gevolgd, zoals de 3-daagse training ‘Excel voor HR-Analytics’, de 3-daagse opleiding ‘Basis statistiek voor HR-Analytics’ en de 2-daagse masterclass ‘Strategische Personeelsplanning’.

Goed om te weten

  • Als naslag- en verdiepingsmateriaal ontvang je het boek “HR-Analytics: Waarde creëren met datagedreven HR-beleid” cadeau.
  • Wij bieden je de mogelijkheid om de trainingen (deels) digitaal te volgen in plaats van op locatie. Uiteraard zorgen we ervoor dat je net als andere deelnemers, interactief kunt meedoen aan de training.
  • Om deel te kunnen nemen aan deze cursus beschik je over een laptop met minimaal Excel 2016 en basiskennis van Excel. Excel 2019 of Office 365 kan dus ook.
  • Naast deze 5-daagse HR Analytics en HR Metrics training bieden wij ook een 2-daagse en een online variant. Twijfel je welke te volgen? Gebruik dan onze keuzehulp.
Schrijf je in
  • Leerdoelen
  • Programma
  • Sprekers
  • Kalender
  • Kosten
  • Voorwaarden

‘HR-analytics en HR-metrics voor datagedreven HR’ is een compacte, gespecialiseerde opleiding voor de HR-professional met de rol van HR-analytics specialist (programmamanager/translator) of de functie van analist of controller binnen een HR-organisatie. Cases en oefeningen helpen je de theorie in de praktijksituaties te plaatsen. Na het volgen van deze 5-daagse kun je:

  • Een organisatie helpen om datagedreven te gaan werken
  • Ken- en stuurgetallen bepalen voor je organisatie en weet je hoe deze het beste te visualiseren;
  • De relevante businessvragen binnen je organisatie opsporen;
  • Een businessvraag omzetten naar een analytics vraagstuk;
  • Een HR-analytics traject (laten) uitvoeren van begin tot eind;
  • Data prepareren (geautomatiseerd) én analyseren;
  • De uitkomsten interpreteren en een HR-analytics rapportage opstellen;
  • Data visualiseren, dat wil zeggen de juiste grafiek te kiezen en deze op de juiste wijze vormgeven

DAG 1: THEORIE EN INBEDDING

09.30 – 16.30

  • Wat is HR-Analytics
  • HR intelligence, HR metrics en HR-Analytics
  • Waarvoor kan ik het gebruiken
  • Hoe organiseer ik HR-Analytics
  • Ken- en stuurgetallen (opstellen)
  • HR-scorecard
  • Het HR-Analytics proces
  • De vraag

DAG 2: DATABRONNEN EN DATA PREPARATIE

09.30 – 16.30

  • Analyseboom
  • Databronnen
  • Big data
  • Data management
  • Wat je moet weten over variabelen
  • Data schoonmaak stappen
  • Data preparatie
  • Mergen, joinen en aggregeren
  • Periode bestanden

DAG 3: ANALYSEREN

09.30 – 16.30

  • Berekende/afgeleide variabelen
  • Datamodellen
  • Analyse stappen
  • Populatie versus steekproef
  • Beschrijvende analyses (tabellen, centrum en spreidingsmaten en grafieken)
  • Diagnostische analyses (kruistabellen, correlaties, tijdreeks, regressie, e.d.)

DAG 4: RAPPORTEREN

09.30 – 16.30

  • Vervolg regressie
  • Voorspellende analyses (boom analyse)
  • Samenhang en causaliteit
  • Interrelatiediagram
  • Conclusies trekken: redeneren
  • Overtuigend presenteren/rapporteren
  • Piramide structuur
  • Meaningful headers

DAG 5: VISUALISEREN

09.30 – 16.30

  • Visualisatie en perceptie
  • Visual Analytics
  • Welke visualisatie kies je
  • Dashboard introductie
  • Dashboard ingrediënten
  • Dashboard do’s en dont’s
  • Evaluatie en afronding

Irma Doze

‘Turning data into profit’, is zowel de persoonlijke passie van Irma Doze, als de missie van AnalitiQs. Met een achtergrond in alle vormen van intelligence: marktonderzoek, (predictive) analytics en reporting, helpt Irma bedrijven die meer willen halen uit de ‘people’ data die ze in HR systemen, via onderzoek, online én offline verzamelen. In deze data liggen nieuwe inzichten en kansen verborgen waarmee bedrijven duurzaam hun medewerkerstevredenheid én hun bottom-line resultaten kunnen verbeteren.

Irma deelt haar kennis en ervaring al jarenlang met veel plezier met klanten, collega’s, cursisten en leerlingen in de vorm van trainingen, workshops en coaching. De aanpak van Irma in projecten én trainingen wordt gekenmerkt door passie en resultaat. De combinatie van theorie met cases en oefeningen haar favoriete trainingsmethode.

De training wordt gegeven op de volgende data:

Juni/juli 2023

  • Dinsdag 6 juni – dag 1
  • Dinsdag 13 juni – dag 2
  • Dinsdag 20 juni – dag 3
  • Dinsdag 27 juni – dag 4
  • Dinsdag 4 juli – dag 5

September/oktober/november 2023

  • Woensdag 27 september – dag 1
  • Woensdag 4 oktober – dag 2
  • Woensdag 11 oktober – dag 3
  • Woensdag 1 november – dag 4
  • Woensdag 8 november – dag 5

December 2023/januari 2024

  • Woensdag 6 december – dag 1
  • Woensdag 13 december – dag 2
  • Woensdag 20 december – dag 3
  • Woensdag 10 januari – dag 4
  • Woensdag 17 januari – dag 5

 

De training vindt plaats in het Aristo meeting center Utrecht Lunetten.

  • De kosten voor deze opleiding bedragen 3.250,- euro (excl. BTW). Deze kosten zijn inclusief drankjes, tussendoortjes en een uitgebreid lunchbuffet.
  • Heb je een collega die ook geïnteresseerd is? Bekijk dan onze collega-korting!

De in-company training wordt op maat gemaakt naar wens van de klant en op basis daarvan wordt een voorstel uitgebracht.

Bij AnalitiQs hanteren we voorwaarden voor al onze trainingen. Bij het inschrijven dien je hiermee akkoord te gaan, lees ze daarom aandachtig door.

Bekijk alle trainingen

Search this website